Seksenler Dizisi

TRT1’in en sevilen dizilerinden biridir Seksenler. Herkeste ince bir özlem duygusu uyandırıyor olması günden güne izleyici kitlesini arttırıyor.

24 Ocak 2012’den itibaren yayın hayatına başlayan dizi aile, dram, komedi ve romantik-komedi türleri arasında sayılabilir. İsminden de tahmin edilebileceği gibi 1980’li yıllarda yaşayan bir ailenin döneme uygun yaşamı, çeşitli folklorik unsurları yansıtarak ve bugün ile kıyaslaması konu edinilmiş. Türk adet ve geleneklerinin zaman içinde uğradığı aşınma, nedenleriyle birlikte, eğlenceli bir üslupla izleyiciye sunuluyor. Aynı zamanda dönemin sosyal ve siyasi gelişmeleri de yansıtılıyor. Dizinin çok izlenmesinin nedenlerinden biri olarak sayılabilir.

Seksenler Dizisi

Seksenler Dizisi

Senaryosunu Murat Aras ve Birol Güven; yönetmenliğini ise Birol Güven ve Mufit Can Saçıntı tarafından üstlenildi. Seksenler dizisinin tema müzikleri ise Ümit Besen tarafından yapıldı.

Dizinin oyuncu kadrosu

Diziye konu olan ailenin hikâyesini Şoray Uzun anlatıyor. Şoray Uzun ailenin en büyük çocuğu Ahmet’i canlandırıyor. Ahmet’in eşi Gülden’i Ayşe Tolga, Kız kardeşi Nazlı’yı Yasemin Çonka, erkek kardeşi Çağatay’ı İlker Ayrık, babası Fehmi’yi Rasim Öztekin, annesi Rukiye’yi Özlem Türkad, en yakın arkadaşı ve Nazlı’nın nişanlısı olan ve aynı zamanda dizinin en sevilen karakteri olan Ergun’u Serhat Kılıç, Almanya’dan askerlik için gelen kuzeni Şahin’i Ceyhun Fersoy, ve dizinin en çok hayran kitlesi olan karakterlerinden biri olan pastaneci Sami’yi Berat Yenilmez, Sami’nin kızı ve Şahin’in sevgilisi olan Elvan’ı Begüm Öner ve Sami’nin annesi Fatma’yı Suzan Kardeş canlandırıyor.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir