Sebzeleri Yemek Olarak Tüketmekten Sıkıldınız mı?

Bol bol sebze tüketmek kendinize yapacağınız en büyük iyiliklerden biridir. Çünkü yediğiniz sebzeler hem vücudunuzun su dengesini sağlarken hem de mevsiminde tüketilmesi halinde ihtiyacınız olan her vitamini almanıza yardımcı olur.

sebze salataları

sebze salataları

Ispanak ve Pırasa İle Lezzetli Salatalar Hazırlayabilirsiniz

Kış aylarının vazgeçilmezi olan ıspanak, pırasa, pazı, kereviz, havuç gibi sebzeleri haftada en az 4 gün tüketmelisiniz. Her öğünde olmayabilir elbette ama akşam yemeklerinizde bir tabak sebze yemeği yemeniz ihtiyacınız olan vitamin ve diğer besin değerlerini almanızı sağlar. Sebze yemeyi seviyorum ama sürekli aynı şekilde tüketmekten sıkıldım diyorsanız bunun da çaresi var. Mesela havucu yemeğin içinde sevmeyen birçok insan var onun yerine rendeleyerek salatalarınızın içinde kullanabilirsiniz.

sebze salatası

sebze salatası

Hatta ve hatta ıspanağı da sulu yemek olarak tüketmek yerine taze soğan, havuç ve nar ile birlikte çiğ olarak salata şeklinde kullanabilir içine atacağınız bir avuç haşlanmış bulgur ile kendinize oldukça doyurucu bir öğün hazırlayabilirsiniz. Sağlıklı beslenmekle ilgili her zaman şunu bilmelisiniz ki, tabağınızda ne kadar fazla renk varsa, o kadar sağlıklı demektir.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir