Sanalizm Tehlikesi Nedir?

Teknoloji çağını yaşadığımız şu zamanda bilgiye erişmek son derece kolay olmak ile beraber doğru bilgiye erişmek ise son derece zorlu bir hal aldı. Günlük yaşantının hunharca katledildiği günümüzde saatler sadece sanal bir ekrana bakarak geçebiliyor. Sanal dünya olarak da ifade edilecek olan bu durum aslında yeni bir akım olan sanalizm ile de anlatılabilir.

bilgisayar hızlandırma

Günlük yaşantı içinde zamanının çoğunu internet başında geçiren kişilerde birçok hastalıklar peşi ardına oluşurken en büyüğü ise hareketsiz yaşam sebebi ile oluşan obezitedir. Bunun yanı sıra tahammülsüzlük ise sanalizm ile beraber gelen tehlikeler arasında yer alıyor.

Sanalizm ile Gelen Tahammülsüzlük

Sanalizm ile kişiler tüm gün baktıkları ekranda kimi zaman oyun oynarken kimi zaman ise sosyal medya kullanımına yer veriyor. Sanal yaşantı içinde sosyalleşen ve gerçek dünya ile bağını koparan kişiler bir zaman sonrasında aynı evde yaşadıkları ya da kendilerine yakın olan kişilere dahi tahammül edemez oluyorlar. Evde bulunan eş, çocuk, anne ya da baba kavramları geçmişte son derece özel ve değerli iken sanalizm içinde yer almayı tercih eden ve tüm zamanını orada geçiren kişilerde ise sıkıntılı bir duruma dönüşebiliyor. Bu ise anne babaya ya da eşine ya da çocuğuna asla tahammül edemeyen insanların türemesine sebep olmakta. Bunun temelinde ise aile bireylerinin sanal dünya bağlantısına engel olmasıdır.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir