Samsung Volte Ayarlaması Nasıl Yapılır?

Telefon kullanıcılarının çokça rağbet ettiği telefon markalarından birisi olan Samsung’da merak edilen özelliklerden birisi de volte ayarlaması samsung volte ayarlaması nasıl yapılır? Sorusunu bu yazımızda ele alacağız.

Samsung volte ayarlaması nasıl yapılır? Sorusu özellikle birden çok Samsung kullanıcısı tarafından merak ediliyor Volte aslında telefonlarda yüksek kalitede ses, görüntü ve data aktarımını sağlamaktadır. Data verilerini sağlayan bir sistemdir.

Voice Over kelimelerinin birleşiminden oluşan Volte kelimesi aslında LTE kelimelerinin baş harflerinden oluşuyor. VoLTE sayesinde telefonlarınızda HD+ kalitede hem sesli hem de görüntülü bir şekilde görüşmeler de yapabilirsiniz. Bunun için SIM kartınızın 4.5G uyumlu, telefonunuzun da VoLTE uyumlu olması gerekiyor.

Samsung Cihazlarda Volte Nasıl Aktif Edilir? Ayarlanır?

  • Telefonlarda samsung cihazlarda volte ayarlamasını aktif etmek için izlemeniz gereken yol şu şekilde;
  • İlk olarak telefonunuzun ayarlar bölümünden mobil veri sekmesine giriş yapınız.
  • Ardından şebeke bölümüne giriş yapınız
  • Şebeke modu olarak bu bölümde LTE 2G 3G yi seçiniz.
  • Bu işlemin ardından Arama Ayarlarını açın ve burada Giden Sesli Arama Ayarlarını açın
  • Bu sekmede uygun olduğunda Volte ayarlarını açın seçeneğini de işaretleyerek aynı zamanda HD+ Görüşme özelliğini aktif edebilirsiniz.
  • Telefonunuzun üst menüsünde Volte yazdığı zaman bu özelliği kullanabilirsiniz.

Volte Özelliği Hangi Marka Telefonlarda Bulunur

Volte arama özelliği HD+ görüntü ve ses kalitesi sağladığından dolayı özellikle tercih edilen bir özelliktir. Bu özelliğin karşımıza çıktığı marka telefonlar daha çok Samsung marka telefonlarda Volte özelliği bulunur.

Volte özelliğinin sağladığı faydalardan belki de en önemlisi çağrı süresini 1-2 saniyeye indirmesi aynı zamanda kullanıcılar için daha hızlı bir şekilde şebeke bulabilmesi ve aynı zamanda yüksek bağlantı hizmeti de sağlıyor.

Samsung marka telefonlarda daha çok 4 G nin yanı sıra aynı zamanda 4,5 G hizmeti ile beraber teknolojiye giren Volte teknolojisi sayesinde internete bağlanma hızında da bir artış yaşanabilir bu nedenle hem ses hem de görüntü kalitesi olarak Samsung volte teknolojisi size birçok fayda sağlayacaktır.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir