Samsung Galaxy S8 Bixby Nedir?

Samsung son çıkardığı modeli ile birlikte bu güne kadar hiç yapmadığı bir yenilik ile karşımıza çıktı. Yeni kişisel akıllı asistan bixby. Bixby, Samsung Galaxy S8’in üst modelinin kullanıcılarına sunduğu yen bir sistemdir. Apple Siri, Google Asistan ve Microsoft Cortana gibi diğer asistanlardan sonra Samsung’da kendisini bu yarışa sokmayı başardı. Bixby sayesinde diğer asistanlarda olduğu gibi sesli olarak soru cevap şeklinde konuşabilme imkanınız bulunmaktadır. Bu şekilde tıpkı gerçek bir asistanınız varmış gibi iletişim kurabilir ve merak ettiklerinize yanıt verebilir ya da kendi işlemleriniz için komut verebilirsiniz. Böylece hayatınızı daha pratik hale getirebilirsiniz.

samsung galaxy s8

samsung galaxy s8

Samsung Bixby Nasıl Kullanılır?

Bixby diğer tüm sistemler gibi basit bir kullanıma sahiptir. Çalıştırmak için yapmanız gereken, Galaxy S8 ve S8 Plus telefonlarının yan tarafında bulunan bixby tuşuna basmak olacaktır. Böylelikle bixby anında çalışacaktır. Daha sonrasında ise yapmak istediğiniz işlem ne ise sesli bir şekilde söyleyebilirsiniz. Ancak kullanım öncesinde mutlaka bixby sistemini Samsung hesabınız ile birleştirmeniz gerekmektedir. Daha sonrasında kullanıma başlayabilirsiniz.

Samsung Bixby

Samsung Bixby

Samsung Bixby meraklılar için maalesef kötü bir haber bulunmaktadır. Bixby asistanı sadece Galaxy S8 ve üst modeller için kullanıma açık olacaktır. Diğer son seriler için herhangi bir güncelleme maalesef yapılmayacaktır. Ancak bundan sonra Samsung firmasının çıkardığı Galaxy S serisinde olan telefonların hepsine bu özellik getirilecek.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir