Salon Dekorasyonunda Aksesuar Kullanımı

Aksesuar seçimleri tüm dekorasyon stillerinde yön belirleyici olmaktadır. Hayalinizdeki salon dekorasyonunu gerçeğe çevirirken aksesuar kullanımına özen göstermeniz daha dengeli ve uyumlu dekorasyon stilleri yaratabilmenizi sağlar.

Salonlarda kullanabileceğiniz aksesuarlar arasında ilk sırada tablolar yer almaktadır. İçerisinde beğendiğiniz bir görselin yer alacağı tabloyu dekorasyon stilinize uyumlu bir şekilde kullanabilirsiniz.

salon

salon

TV ünitesi kullanıyorsanız orta kısımlara bir sehpa koyabilir ve mekanınızın daha ferah gözükmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca sehpa üzerine okuduğunuz dergileri ve kitapları da koyarak modern bir dekorasyona uyum sağlayabilirsiniz.

Renk Uyumunda Denge Yakalayabilmek

Ufak mumlukları ise genellikle salonunuzda yer alan yemek masasının etrafına yerleştirebilirsiniz. Bu tür aksesuarların renk seçimlerinde ise denge yaratabilmek için diğer mobilyalarınızın ve genel dekorasyon stilinizin gidişatına göre hareket etmelisiniz.

salon dekoru

salon dekoru

Renk uyumunun kaybolduğunu düşündüğünüz bölgelerde zıt renklere sahip ufak aksesuarlar ile mükemmel bir uyum yakalayabilirsiniz. Örneğin siyah ve beyazın zıt uyumunu kullanarak salonunuzda renk uyumunu yakalamayı deneyebilirsiniz. Ahşap aksesuarları klasik stil dekorasyonlar için kullanabilir ve dilerseniz daha modern bir stil için metalik gri ya da beyaz gibi aksesuarları kullanabilirsiniz.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir