Sağlıklı Yaşamın Püf Noktaları

Hiçbir insan sağlıksız ve düzensiz bir hayat sürmek istemez. Çünkü sağlık hayatın baş tacıdır. Sağlık olmadan yaşanılacak bir hayata hayat denmez. Sağlığınız olmadığında dilediğiniz gibi yaşayamazsınız. Kısıtlı yaşamaya mahkum kalırsınız. Hastalıklarla boğuşur, onların izin verdiği çerçeveler içerisinde yaşamak mecburiyetinde kalırsınız. Eğer siz bu mecburiyete hapsolmak istemiyorsanız sağlığınıza dikkat etmeniz gerekiyor.

yürüyüş yapmak

yürüyüş yapmak

Nelere Dikkat Edilmeli?

Sağlıklı yaşamak için birçok şey yapılabilir ama işe ilk olarak uyku düzenini sağlayarak başlanmalıdır. Geç yatıp geç kalkmak size bir şey kazandırmayacaktır. Ya da ertesi gün iş veya okulunuz olmasına rağmen geç saatlere kadar oturup sabahta erken kalkmak intihardır. İyi bir uyku her şeyden önemlidir. Bu yüzden erken yatıp erken kalkın.

sağlıklı beslenme

sağlıklı beslenme

Bunun dışında beslenme de önemlidir. Sebze ve meyve tüketimine özen gösterin. Her gün sofranızda bir sebze olmalı. Bir gün çorbada kullanın, diğer gün ıspanak yapın. Sebze çorbası yaptığınızda ana yemeğinizde et olsun. Kahvaltınızı kesinlikle kaçırmayın. Ayrıca spor yapmanızda da yarar var. İlla spor salonlarında saat harcamanız gerekmiyor. Doğa ortamında kısa bir yürüyüşte faydadır.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir