Sağlıklı Olmak Zor Değildir

Son yıllarda yazılanların, tavsiye edilenlerin çoğu sağlık üstüne. Her konuda fikir üretiliyor ve tam olarak söylemek gerekirse her kafadan bir ses çıkıyor. Sigara, kilo verme, kolstrol ilacı, grip aşısı, kırmızı meyvelerin faydası derken hacamat ve sülük tedavisi bile konuların arasına girdi, kafalar iyice karıştı.

sağlıklı yaşam

sağlıklı yaşam

Eski devirlerde hastalıkların çoğu insanın içine giren kötü ruhlara bağlandığı için hacamat ile kesip kanatarak, sülüklere kan emdirerek, lavman ile bağırsakları boşaltarak iyileştirme yöntemleri denenmiş. Oysa ki böyle işe yaramaz fikirlerin çoğunu bir kenara bırakıp yaşamak ve sağlıklı olmak o kadar da zor değil.

En Zararlı İki Faktör

İnsan yaşamına en zararlı iki olay şişmanlık ve sigara içmek. Genel olarak da spor yapmak, en azından yürümek, çok iyi. Başka faktörler etki etse bile işin özü aslında bu kadar. Mutlu ve huzurlu bir çevrede yaşıyorsanız, meyve sebze ağırlıklı besleniyorsanız, sigara içmiyor ve günde bir saate kadar yürüyorsanız hastalanmanız için pek neden kalmıyor. Aslında bu reçete ile doğal olarak kilo bile rahatlıkla veriliyor.

yaşam

yaşam

Porsiyonları küçültmek, daha hareketli olmak, mümkünse işe gidip gelirken yürüyebilmek bile insan sağlığı için son derece yararlı olan çözümler. Yaptığınız işi sevmek, olamıyorsa da onun yanında sevdiğiniz hobiler edinmek, böylece zihni rahatlatmak, sinirlenmeden yaşamak gibi diğer çözümler pek çok hastalığı uzak tutuyor. Sigarayı unutmak ise yapılacak en güzel tedavi.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir