Sağlıklı Bir Doğum İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Folik Asit bebeğin gelişiminde çok ciddi roller oynayan bir vitamindir. Hamile tanıdıkları olanlar ya da daha önce hamile kalmış olanların çok iyi bildikleri folik asit yalnızca bebek için değil anne için de önemlidir. Vücuttaki protein sentezinin kemik iliğinin gelişiminin desteklenmesi için ve DNA’nın oluşturulmasında önemlidir bu yüzden doktora danışıldıktan sonra hamilelikten 3 ay kadar öncesinde folik asit takviyesi kullanılabilir.

doğum

doğum

Özellikle doktorunuza danışarak geliştirdiğiniz belirli bir diyetiniz olsun. Eskiden diyet mi varmış dense de günümüzdeki birçok GDO içeren besin ve radyasyon gibi günümüzün zararlı unsurlarını elemine etmenin yöntemleri ancak sağlıklı bir diyet ile önlenebilir. Protein, vitamin ve mineraller genel anlamda temel diyet unsurları içerisinde yer alır.

Daha önce doğum yapan arkadaşlardan alınan tavsiyelere, sanal ortamlarda ve direkt olarak hastanenin binasında yapacağınız ufak araştırmalara bağlı olarak doğum yapmak istediğiniz yeri belirleyin. Genellikle bu durumda düzenli olarak gidilen doktorun bulunduğu ya da önerdiği hastaneler tercih edilir.

normal doğum

normal doğum

Kadınların Korkulu Rüyası Normal Doğum

Normal doğum acısı birçok kadın için kabus gibidir. Ancak hamilelik döneminde doğum esnasında çekilecek acıyı hayal etmek ve bunun üzerine araştırmalar yapmak, normal doğum videoları gibi stres seviyenizi arttırabilecek durumlara girişilmemelidir. Bunun yerine psikolojik ve fiziksel olarak kendinizi daha iyi hissetmenize ve doğum yaparken kaslarınızın doğru şekilde kontrol edilmesine yardımcı olacak egzersizleri gerçekleştirebilirsiniz. Meditasyon, yoga ya da hamilelere özel egzersizler tercih edebilirsiniz.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir