Saçlarınızın Rengini Boya Kullanmadan Açma Yöntemleri

”Erkekler sarışın sever!” Lakin doğal sarışın değilseniz (ki genlerimizdeki baskın koyu renk saç %67) sarı saçlı olmak için kuaförlere koşturmaktan başka çare yok! Tabii her güzelliğin de bir bedeli var. Koyu renkli saçları açmak için kullanılan kimyasal ilaçlar, saçın yapısına ciddi anlamda zarar veriyor. Saçların doğal yapısında bozulma ile birlikte yıpranma, incelme, deri hastalıkları ve dökülmelerde görülebiliyor.

saçı açma

saçı açma

Saç Rengini Açmak İçin C Vitamini Alın!

İçmek için değil, saçınıza sürmek için! Eczaneden aldığınız C vitamini tabletlerini bir havanda döverek toz haline getirin. İçerisine bir miktar ilave edeceğiniz bitkisel kaynaklı bir şampuan ile karıştırın. Hafif nemli saçınıza friksiyon yaparak iyice yedirin, bir bone veya streç film ile sarıp 1,5-2 saat bekletin. Normal yıkama şeklinizle yıkayın ve kurutun. Saç renginizin en az 1-2 ton açıldığını göreceksiniz!

saç rengi

saç rengi

Papatya Suyu İle Saç Rengi Nasıl Açılır?

Beyaz küçük papatyalar saçın rengini doğal olarak açmanın en eski yöntemlerinden biri. Üstelik saçı besliyor ve canlandırıyor.Taze halde toplanmış veya aktarlarda bulabileceğiniz 30-40 gr papatyayı 2-3 bardak su ile kaynatın. Yıkanmış temiz ve nemli saça yedirin. Sular süzülünce doğal halde kurumasını bekleyin. Birkaç uygulamadan sonra saçınızın rengi bir ton daha açık olacaktır!

Etiketler:

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir