Saçlarınızı Nasıl Kurutuyorsunuz?

Kadınların en büyük zevki gösterişli, dolgun ve parlak saçlara sahip olmaktır. Tabii ki bunun için de emek vermek gerekiyor ki, bu kadınlar için çok da zor değildir. Ancak bunun da bazı püf noktaları yok değil. Örneğin hangi şampuanı kullanmanız gerektiği kadar saçınızı nasıl kurutacağınızı bilmeniz de önemlidir.

kurutmak

kurutmak

Saçlarınızı Kuruturken Hiç Islak Yeri Kalmadığından Emin Olun

Kuaförlerin de sürekli belirttiği üzere saç kurutma basitmiş gibi görünen ama aslında yıkama sonrası saçınıza şekil veren bir hadisedir. Bir kere her şeyden önce saçınızı kuruturken tamamen kuruduğundan emin olmalısınız. Özellikle saç kurutma makinesi ile kendiniz kurutuyorsanız, kesinlikle sabırlı olmanız gerekir. Çünkü saçlarınız uzun ve gür ise, bu biraz zamanınızı alacaktır.

saç kurutmak

saç kurutmak

Saçınızı kuruturken az bir kısmında ıslaklık kalmış olsa bile, saçınızın tamamen düz olmasını engelleyecektir. Zaten saç kuruturken sabırlı olun denmesinin sebebi de budur. Kuruturken saçlarınızın çok fazla karışmasını istemiyorsanız, saçınızı öne eğip, altta kalan kısımlarını parmaklarınızı tarak şekli yaparak kurutabilirsiniz. Böylece hem saçınız karışmaz hem de dolgun bir görüntü vermiş olursunuz.

Etiketler:

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.