Saçları Canlı Tutacak Yöntemler

Bir bayan olarak saçlarınıza aşık olmanız oldukça normaldir. Saçlarınız size renk, hava ve canlılık katar. Peki sizin saçlarınıza bir şeyler katmanız gerekmez mi? Saçlarınızın canlı olması için sizin de bir şeyler yapmanız gerekiyor. Saç bakım uzmanları, bayanlara saçlarını hareketlendirmek ve canlandırmak için bazı yöntemler hazırladı. Bizde bu yazımıza bunlara değineceğiz.

canlı saçlar

canlı saçlar

Pratik Yöntemleri Keşfedin

İlk aşama kabartmaktır. Saçlarınızı bir kabartarak havalı ve şık bir görünüm elde edebilirsiniz. Dünden kalma da olsa saçlarınıza, ince bir fırçayla kerepe yapın. Gerek görürseniz sabitlemek için spreyde kullanabilirsiniz. İkinci olarak saçınıza maşa yapmayı uygun görüyor uzmanlar. Bu işlemin saçınızı ne kadar değiştireceğini sizde biliyorsunuz. Saçınızı uçlarından başlayarak diplerine kadar sarın. Isındıktan sonra saçınızı bukleli ya da dağınık bir şekilde şekillendirin, size kalmış.

hacimli saçlar

hacimli saçlar

Eğer uyuyakaldıysanız ve güzel görünmek zorundaysanız saçlarınızı geriye doğru tarama işlemini yapabilirsiniz. Saçınızı geriye toplayın ve tarayın, isterseniz topuzda yapabilirsiniz. Pratik olması için gerektiğinde saçınızı tepeden de toplayabilirsiniz. Bu tarz yöntemlerle hem hızlı hem de güzelce saçlarınızı hareketlendirebilirsiniz.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir