Saç Ekimi Ne Kadar Sürer?

Saç ekimi, sanıldığı gibi uzun süren bir işlem değildir. Sürenin uzunluğu seansların sıklığına ve saça ekilecek greftlerin sayısına bağlıdır. Saç ekiminin süresini asıl belirleyen unsur ise, ekme işleminden önce yapılanlardır.

Saç Ekimi İşleminin Süresini Belirleyen Unsurlar

Saç ekimi işlemi gerçekleşmeden önce detaylı bir inceleme yapılır. Bu yüzden, bu süreç uzun olabilir.

Saç ekimi yaptıracak kişilerin, saç dökülme oranları tespit edilir ve ensesine bakılarak saçlarının durumu incelenir. Saç ekimi işlemi süresi, greft sayısına da bağlıdır ve ortalama olarak 4-9 saat arasında bir zaman alır.

saç ekimi

saç ekimi

Saç ekimi işlemi süresinde diğer bir önemli faktör de, gidilecek saç ekim uzmanının niteliğidir. Profesyonel ve hızlı bir ekip ile bu süre, oldukça kısalır.

Kişinin kafasında hiç saç olmaması işlemi uzatırken, biraz saçı olan birinin işlemi daha kısa sürer. Saç ekimi işleminde en etkili yöntem olarak sayılan Fue işlemi sayesinde, saç ekimi daha kısa sürede ve daha ağrısız olmaktadır.

Saç ekim işlemi süresinin uzamaması için kişinin sigara içmemesi ve kan sulandırıcı haplar kullanmaması gerekir. En azından operasyon, bir hafta öncesinde bunları yapmamalıdır.

saç ekimi süresi

saç ekimi süresi

Eğer kişi, sigarayı bir hafta öncesinde bırakmakta zorlanıyorsa en az iki gün öncesinden bırakmalıdır. Ayrıca saç ektirme işlemi yaptırmadan önce, alkol tüketimi yapılmamalıdır.

Saçların, ekim işlemi yapılmadan önce temiz olması çok önemlidir. Özellikle jöle gibi ürünler kullanılmamalı hatta yakın bir zamanda saç boyama işlemi yapılmamalıdır.

Etiketler:

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir