Saç Detoksunda Neler Yapılır?

Saç bakım uzmanlarının belirttiği özel teknikleri uygulayarak cildinize olduğu gibi saçlarınıza da gerekli özeni gösterebilirsiniz.

saç detoksu

saç detoksu

Saç detoksu, saç derisinde biriken serbest radikaller ve kozmetik kalıntılarını temizler. Saç derisi nefes alır ve daha sağlıklı uzamaya başlar.

Evde Yapacağınız Saç Detoksu

İlk olarak doğal arındırıcı bir şampuan ile saçlarınızı yıkayın. 1 limonu kabukları ile soyun ve 1 salatalığı doğrayıp, rondodan geçirin. İçine zeytinyağı ile biberiye yağını koyun ve karıştırın. Saç diplerinize masaj yapar gibi sürün. 15 dakika sonra arındırıcı bir şampuan ile durulayın.

saça detoksu

saça detoksu

Saçlarınız arındıktan sonra sıra geldi saçları nemlendirmeye. 1 havucu küp olarak doğrayıp haşlayın. Bir muzu ezin ve bir yemek kaşığı zeytinyağı ilave ederek karıştırın. İçerisine bal ve kaymak ekleyerek saç diplerinize sürün. 2 saat saçınızda bekleyin ve yıkayın.

saça detoks modeli

saça detoks modeli

Saç detoksunu ayda birkez yapmanız yeterli. Saçlrı besler ve saçlara hacim kazandırır. Düzenli uygulama sonucunda saç dökülmelerinin de önüne geçersiniz. Saç kökleri daha güçlü şekilde çıkar. Kötü hava koşullarıyla yıpranan saçlar için doğal çözümdür.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir