Saç Boyasında Marka Seçiminin Önemi

Saçlarımızı boyarken birkaç konuyu bir arada düşünmemiz gerekir. Saç boyama işleminin saçımıza zarar verip vermeyeceği, en az zarar veren ürünlerin seçilmesi, ürünlerin amonyak içerip içermediği, kalıcılığı ve renk seçenekleri gibi…

Bütün bu özellikleri bir arada bulmak zor gibi gelebilir. Ama zannedildiği kadar zor olmadığını, bahsedeceğimiz ürünlerle anlatabiliriz. Mühim olan hangi ihtiyaca göre, nasıl bir ürün seçmeniz gerektiğine doğru karar verebilmeniz. Bunun için de doğru markalar arasından tercih yapmanız gerekir.

saç boyası

saç boyası

 

Saç Boyasında Hangi Markalar Tercih Edilmeli

Davines saç boyaları tercihinize uygun olarak amonyaklı ve amonyaksız çeşitlere sahiptir. Yıpranmış saçları olanlar ve amonyaksız ürünler tercih edenler için özellikle A New Colour serisi ihtiyacı karşılamaktadır. Bu seri ayrıca alerjiye sebep olacak esanslar ve parfümlerden de arındırılmıştır. Saçları doğal olup, ilk kez boyama yapacaklar için de özel bir ürüne sahiptir. Finest Pigments serisi yarı kalıcı olarak tanımlanan renklere sahiptir ve saç rengini tazelemek isteyenler için de idealdir. Davines Mask Vibrachrom serisi ise sahip olduğu renk seçenekleri ile istediğiniz rengi yakalamak konusunda size yardımcı olur.

Loreal Inoa serisi de amonyaksız saç boyaları ile rahat bir boyama yapmanıza imkân sağlar. Loreal Inoa serisi sıkça saçını boyayanlar ve zayıf, yıpranmaya müsait saçlara sahip olanlar için tercih edilebilir özelliklerdedir. Saçları boyarken sağlıklı kalması için hazırlanan içeriğiyle boyama işleminin verdiği hasarı minimuma indirir.

Özellikle son yıllarda moda olan renkleri yakalamak ve hatta alışıldık renkler dışında tonlar seçmek isteyenler için La Rich Directions markasının ürünleri tercih edilebilir. Sıradışı renklerde, rengi korumak da mühimdir. La Rich Directions bu korumayı maksimum süreye çıkarır.

saç boyamak

saç boyamak

 

Milk Shake Direct Colour markasının saç boyaları da yüksek pigment özelliğine sahip olduğu için size mükemmel renkler sunar. Saçlarınız çok fazla deniz suyu ya da klora maruz kalmadıysa 8-10 yıkama boyunca saç rengi aynı şekilde kalır.

Bahsedeceğimiz bir başka saç boyası markası ise Capelli Orgamica’dır. Bu markanın ürünü genellikle saçlardaki beyazları kapatmak ya da saçları koyulaştırmak için kullanılır. Capelli Orgamica saç boyası tavsiye edildiği miktarda uygulandığı zaman mükemmel bir kapatıcılık özelliğine sahiptir.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir