Saç Boyası Nasıl Akıtılır?

Bayanlar saç renklerini dönem dönem değiştirerek yenilenmek isterler. Fakat bazen bu yenilenme sonrasında istemedikleri bir renk ile karşılaşarak hüsrana uğrayabiliyorlar. Saçınızın doğal renginden açık bir tona geçiş yaptıysanız saç boyası akıtma yöntemi uygulamanız olanaksızdır. Fakta tam tersi durum olan doğal saç tonunuzun koyu tonuna boyama işleminde saç boyasını akıtmak için birkaç etkili yöntem vardır.

Saç Boyası Akıtmak

Saç Boyası Akıtmak

Saç Boyasını Akıtmak için Yöntemler

Saç boyasını akıtmak da beyaz sabun, zeytinyağlı sabun ve kepekli saçlar için özel satılan şampuanlar etkili sonuç verebilir. Bunun yanı sıra saç diplerine zeytinyağı uygulamak ve sıcak su ile yıkamak da akıtıcı etki yaratır. Bitkisel şampuanlarda boya akıtma özelliği olan ürünlerdir. Kuaförlerin kullandıkları saç rengini akıtan ürünleri de kullanabilirsiniz. Bu uygulamalar için de en etkili zamanlama vakit kaybetmeden yapılandır.

Saç Boyası Nasıl Akıtılır

Saç Boyası Nasıl Akıtılır

Tereddütlü olduğunuz tonlar için kalıcı olamayan ya da yarı kalıcı boyaları uygulamanız bu sıkıntıdan daha erken kurtulmanıza yardımcı olur. Kalıcı saç boyaları bu kalıcılığı yaratabilmek adına yoğun kimyasallar içerir. Bu kimyasalların nüfus ettiği saçınıza tekrar sizin uygulama yapmanız saçınızı yıpratabilir.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir