Rustik Dekorasyon Stili

Son yıllarda ülkemizde oldukça dikkat çeken ve kullanımı bir hayli artan rustik stil doğallığının yanı sıra eski unsurları içinde barındırması ile de nostaljik bir esinti yakalamanıza da davetiye çıkartıyor. Rustik dekorasyonda country dekorasyon stilinden farklı olarak modern dokunuşlara da yer açabilirsiniz.

rustik dekorasyon

rustik dekorasyon

Rustik Ev Dekorasyonunda Kullanılan Malzemeler

Rustik dekorasyon stili içinde el yapımı ahşap ve tekstil ürünlerine yer verebilirsiniz. Rattan, hasır, dokulu ya da doğal tekstil ürünleri, ham işlenmemiş ahşap ürünleri kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra klasik, eskitme, otantik görünüme sahip seramik ya da karo kullanımına da yer vermeniz mümkün.

Rustik Ev Dekorasyonunda Renkler

Rustik ev dekorasyonu içinde kullanılan renklerde gene doğal temaya uygun olması gerekir. Nötr, ahşap ya da toprak renklerinin yanı sıra siyah ve beyazın uyumunu da rustik dekorasyonda kullanmanız mümkündür

dekorasyon uyumu

dekorasyon uyumu

Rustik Ev Dekorasyon Stilini Oluşturmak Pahalı mı?

Rustik ev dekorasyonunu sıfırdan yapmak pahalı bir seçenek olmak ile beraber elinizde olan malzemeleri değerlendirerek ve de araştırmalar yaparak en ideal renk ve uyumun yakalanacağı rustik sitili yaratabilirsiniz. Rustik stili tüm evinizde uygulayabileceğiniz gibi mutfağınızda, banyonuzda ya da herhangi bir odanızda da rustik stile yer açabilirsiniz. Özellikle country ev dekorasyon stiline sahip olan evlerin rustik dekorasyona dönüşü daha kolay olmaktadır. Eğer country ev dekorasyonuna sahip odanız var ise uyun fiyat ile rustik stile dönüştürebilirsiniz.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir