Romantik Stil Yaratmanın Püf Noktaları

Her tarzdan insan için farklı giyim tarzları ve moda akımları vardır. Bunların arasında zarif ve sadelikten hoşlanan kadınların tercihi olan romantik stil ise yumuşak tonların, fırfırların, incilerin ve dantelin havada uçuştuğu giyim tarzlarından biridir. Peki, romantik stilden hoşlanan kadınlar nasıl giyinmeli?

Romantik Stil Yaratırken Kullanılacak Parçalar

Romantik stilden hoşlanan kadınlar, ilk olarak yumuşak hatlarını ön plana çıkaracak, fakat aşırı dekolteden uzak ve gizemli görünmelerini sağlayacak parçaları tercih etmelidir. Her zaman içerisinde gizli bir seksapellik barındıran romantik giyim tarzını oluşturmak için özellikle kabarık eteklerden, yumuşak tonlardaki pantolonlardan, ince topuklu ayakkabı ya da babetlerden ve zarif aksesuarlardan yardım alınmalıdır.

romantik stil

romantik stil

Sade ve dar kesim bir bluz ile tamamlanabilecek volanlı, fırfırlı ya da balon etekler, romantik tarzın en belirleyici parçalarından biridir. Ayrıca şifon, saten, ipek ve ince yün kumaştaki gömlekler de bu tarzın vazgeçilmez parçalarını oluşturur.

romantik stil modeli

romantik stil modeli

Romantik stilin en belirgin renkleri ise pembe, mavi, yeşil, sarı ve morun yumuşak tonlarıyla; krem, bej ve beyaz gibi açık tonlardır. Romantik stil oluştururken uzak durulması gereken parçalar ise parlak kumaşlar, canlı renkler, büyük ve karmaşık desenler, aşırı dekolte, deri gibi sert kumaşlar ve gösterişli aksesuarlardır.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir