Rinoplasti Burun Estetiği Yenilikleri

İlk dönem kötü tecrübelere maruz kalan insanların maruz kaldığı duruma düşmek istemeyen kişiler tarafından burun estetiğine hala korkuyla yaklaşılıyor. Fakat bir hayli yol kat edildi ve Rinoplasti gibi medikal estetik teknolojinin geldiği son noktada burun estetiği ameliyatları diş çektirmek gibi basit ve pratik bir işlem haline geldi. Son dönemde hem sağlığı tehdit eden fizyolojik bozukluklar, hem de estetik kaygılar nedenleri ile Rinoplasti estetiği yoğun ilgi görüyor!

burun estetiği nedir

burun estetiği nedir

Rinoplasti’ de Vectral Tekniği

3D üç boyutlu görüntüleme sistemi vectral ile kişinin yüz fotoğrafları çekiliyor. Burunun üç boyutlu görüntüsü üzerinde yapılması planlanan değişiklikler tüm detayları ile gösteriliyor ve kişinin yeni görünümünü eksiksiz algılaması sağlanıyor. Operasyon öncesinde alttan üstten, yandan, önden burnunun imajı üzerinde tartışma imkanı ile hasta beğendiği veya beğenmediği  noktaları doktoruna tam olarak anlatabiliyor.

Lazer Rinoplasti Çok Daha Estetik!

Bir kaç sene öncesine kadar burun düzeltme ameliyatlarında mukoza iç örtüsü, kemik ve kıkırdak üzerinde çalışmalar yapılabiliyordu. Buruna tam olarak istenilen şeklin verilebilmesi bazen mümkün olmuyordu. Lazer Rinoplasti sayesinde artık hoş görünmeyen kaba cilt örtüsü inceltilebiliyor. Kırklı yaşlarda estetik operasyon sonrası küçültülen burun kemiklerine fazla gelen cilt dokusu da operasyon esnasında kullanılan lazer cihazları ile sıkılaştırılarak daha estetik bir form kazandırılıyor!

rinoplasti

rinoplasti

Plastik cerrahide devrim niteliğindeki bu gelişme ile birlikte iyileşme süresi ve ameliyat sonrası (şişme morluk gibi) yan etkileri ciddi derecede azaltılmış oluyor. Rinoplasti operasyonlarında en göze çarpıcı teknik, kişinin kendi kanının organik bir yapıştırıcı olarak kullanılması. Açık ve kapalı olarak iki ayrı teknikle yapılan Rinoplasti ameliyatları, burunun şekil bozukluğuna, solunum yolu problemlerine göre kişiye özel olarak tetkik ediliyor!

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir