Psikolojik Danışmanlık Nedir?

Psikolojik açıdan yaşanan sorunlara karşı danışmanlık hizmeti almak sağlıklı bir yaşam sürmek için önemli bir adımdır. Kişi, danışmanlık hizmeti alarak, çevresinde yaşanan hayat ve kişilere karşı farkındalık kazanır, tıkanıklığa düştüğü durumlarda farklı bakış açıları kazanır, önceden fark etmediği çözüm yollarını görür, insanlarla ilişkilerini daha kaliteli bir seviyeye çeker.

Niçin Danışmanlık Hizmeti Alınmalı?

Bilgi eksikliği, kişinin kendi iç dünyasına da eksik bakmasına sebep olur. Danışmanlık hizmeti alarak bu eksiklik giderilerek bakış açısı tamamlanmaya çalışılır. Bu sebeple herkesin danışmanlık hizmeti almaya ihtiyacı vardır.

psikolog

psikolog

Ataşehir psikolog tercihlerinde asıl belirleyen güven ilişkisidir. Danışan ile psikolog arasında güven ortamının oluşması danışanın doğru ve eksiksiz anlatmasını sağlayarak teşhise doğru ve çabuk ulaşılmasını sağlar.

Psikoloji Danışmanlık Çeşitleri Nelerdir?

Değişik sorunlar ve gerekçelerle danışmanlık hizmeti alınabilir. Bireysel danışmanlık, depresyon, kaygı, uyum sıkıntıları, öfke kontrolü sorunları, bağımlılık, fobiler, travmalar gibi sorunların ele alındığı danışmanlık hizmetidir. Ayrıca aile danışmanlığı,  cinsel danışmanlık, ergen danışmanlığı, ebeveyn danışmanlığı, grup danışmanlığı gibi danışmanlık hizmetleri, bu alanlarda yaşanan çatışmalara, sorunlara, sıkıntılara çözüm noktasında yardımcı olmak amacıyla çalışmalar yürüten hizmetlerdir. Birkaç seansta çözülen sorunlar olduğu gibi uzun süreli görüşmelerle çözüme kavuşan sorunlar yok değildir.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir