Porselen Makyaj Nedir?

Makyaj çeşitleri bir çok kadın için ilgi uyandırılan ve araştırılan bir konu. Öyle ki hayatın ayrılmaz bir parçası haline gelen kozmetik ihtiyacı, hemen hemen her kadının kendini kaybettiği bir alışveriş olayı.

porselen makyaj

porselen makyaj

 

Son yıllarda etkisini arttıran porselen makyaj uygulaması, daha çok fotoğraf çekimleri, televizyon programı ve dizilerinde kullanılan bir teknik. Bu tekniğin özelliği yüzde yer alan leke, sivilce gibi kötü görüntüleri ortadan kaldırarak doğal bir makyaj görünümü sağlamak.

Porselen Makyajın Sırrı

Belli hileler ile yüzü istenilen şekle sokan, doğum lekesi, akne görüntüleri, sivilceleri kapatan bu makyaj trendi artık düğün makyajlarında da kendini göstermeye başladı. Bu teknikle makyaj uygulamak için en gerekli malzemeler, tabi ki çok iyi bir fondöten, kusursuz bir kapatıcı, doğal tonlarda bir pudra ve makyaj sabitleme spreyi.

porselen makyaj

porselen makyaj

Makyaj hileleri ile ilgili kritik konu ise şu, eğer bu makyaj gündüz uygulamak isteniyor ise daha az hileye başvurmak gerekiyor. Gün ışığı verilen tonlama detaylarını, yapılan küçük oyunları ortaya çıkarabilir. Gece ve yoğun aydınlatma olan mekanlarda kullanımı daha risksiz.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir