Plastik Shredder

Günümüzde her alanda kullanılan ve oluşan Plastik atıklar genellikle geri dönüşüm işlemlerinden geçer. İnsanların plastikler de kullanımlarının artışı maalesef bu plastiklerin doğada yer almasına ve zarar vermesine neden oluyor. Bu plastik malzemeler sonrasında atık forma dönüşüyor. Bu atık madde olan plastiklerin yeniden değerlendirilmesi gerekir. Bu işlemin gerçekleşmesi de geri dönüşüm hatlarında oluyor. Hatlarda bu dönüşümler için ekipmanlar vardır. 

Plastik Shredder

Bunlar arasında en sık tercih edilen shredder makineleridir. Shredder makinelerin birçok işlevi vardır. Shredder makinelere birçok alanda ve endüstriyel alanda ihtiyaç duyulan ekimanlardır. Bu makineler  ve atık plastiklerin parçalama işlemi gerçekleştirir. Sonrasında bu atıkların hacmini plastik shredder ile küçültme işlemini yapar.

Plastik Shredder Makinesi İçeriği Nelerden Oluşur?

İçeriğinde bu küçültmeyi sağlayan  hat bileşenleri vardır. Shredder makineler bu geri dönüşüm hatları ile entegre çalışabiliyor. Bu entegre ile birlikte  makineler  mevcut atıkları geri dönüşüme hazırlar. Bu makineler  malzemeleri depolama kısmına göndermez. Böylelikle plastik malzemeleri  küçük küçük parçalayarak işlem yapar. Shredder makinelerin kırma makinesinden önce kullanılır. Böylelikle içeriğinde mekanizması olan makine ile birlikte bıçak ömrü uzar. 

Geri dönüşüm için parçalanan malzeme plastik shredder  makineleri ile birlikte eşit büyüklüklerde parçalanarak işlem görür. Shredder makinelere plastiklerde kırma makinesinden önce kullanılarak cihazların ömrü ve kapasitesi artar.

Plastik Shredder Makinesi Özellikleri Nelerdir?

Plastik atık malzemeler, konveyör ve forklift ile korunurlar. Bu makineler ünitesinde hidrolik sistem taşır ve buna göre uygulama yaparlar. Shredder makinelerin  özelliklerinden biri de  sıkışma anında rotor ters yöne dönmesi durumunda otomatik uyarı vermesidir. Böylece işlemi durdurarak tehlikeyi önler. Aynı zamanda sesli uyarı sistemi ile güvenilir ve sağlam bir uygulama sağlanır. 

Rotorlar cihazların için de döneç görevindedirler. Rotorlar aynı zamanda  su soğutmalı bir sisteme sahiptir. Rotorların yüzeyi yüksek dayanıklıdır Böylece uzun yıllar kullanılırlar. Shredder makineler, plastik, film naylon, araba lastiği, ip gibi birçok malzemeyi kırabilir.Plastik shredder makine ile malzemeler elek kapasitesinde uygun ebatlarda küçültme işlemi görür. Bu işlemleri içeriğinde yer alan motorlar sayesinde gerçekleştirir. https://www.inanplastics.com/shredder-makina uygun fiyata plastik shredder makinası sahibi olabilirsiniz.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir