Pilates Kimlere Önerilir?

Kas ve iskelet sistemini güçlendiren pilates özellikle bel ve boyun fıtığı olanların muhakkak yapması gereken bir spor dalıdır. Pilatesin içinde yer alan hareketler kas ve omurilik sistemine yönelik hareketler olduğundan dolayı bel ve boyunda oluşan fıtıkların iyileşmesinde de etkin rol oynar.

Kalp sorunu ve ailesinde kalp hastası olanlara da şiddetle önerilen pilates yoğun bir egzersiz programı içermediğinden kalbinizi yormaz ve kalp hastalıklarından korunmanızı sağlar.

egzersiz yapmak

egzersiz yapmak

Yüksek tansiyonunuz varsa dengelemek için en iyi çözümlerden biri pilatestir. Ayrıca kilo kontrolünü kolaylaştırır.
Oturuş ve duruş bozukluğu sorununuz varsa pilatese hemen başlamalısınız. Omurların arasını açarak güçlendiren pilatesle bu sorununuz ortadan kalkacaktır.

Depresyondan Pilatesle Kurtulun

Biliyorsunuz ki ruh sağlığı da beden sağlığı kadar önemli. Hatta hastalıkların çoğu ruh sağlığımızın bozulmasından kaynaklanan hastalıklar. Eğer depresyon veya sinir hassasiyetiniz varsa hem fiziki hem de ruh sağlığını güçlendiren pilatesle bu zorlu aşamayı atlatabilir ve böyle bir sorunla bir daha karşılaşma şansınızı ortadan kaldırabilirsiniz.

pilates egzersizi

pilates egzersizi

21 Way Pilates Stüdyoları ile sadece pilates yapmakla kalmıyor aynı zamanda da eğitim programlarına katılarak sertifikalı bir pilates eğitmeni olabiliyorsunuz. Ankara, İzmir ve İstanbul pilates stüdyoları bulunan kurumun verdiği eğitimler sayesinde pilates hakkında önceden hiç bir deneyime sahip olmasanız bile harika bir eğitmen olabilme imkanınız var. İstanbul pilates eğitimleri için 21 Way Pilates Stüdyoları Nişantaşı’nda sizleri bekliyor.

 

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir