Parfümler Hakkında Bilinmeyen Gerçekler

Parfüm konusu oldukça ince detayları olan ve mutlaka bilinçli bir biçimde tüketilmesi gereken bir ürün yani parfüm deyip geçilmemeli.

Aslında parfüm kullanımının tam bir sanat olduğu rahatlıkla söylenebilir. Üzerine filmler yapılan, kitaplar yazılan parfüm endüstrinin de en önemli kolları arasında.

Ünlü modası Coco Chanel’in No:5 isimli parfümünün bir efsane olduğu da göz önüne alınırsa o çok meşhur parfümü ile kullanmadan önce bilmeniz gereken bazı şeyler olduğunu unutmayın.

Bunları Unutmayın!

Öncelikle her parfüm her kadına ya da her erkeğe yakışmaz. O yüzden mutlaka kişi kendisine yakışacak olan ürünü bulmalı eğer bulamıyorsa mutlaka bir bilene danışmalıdır. Aynı koku iki farklı kişide iki farklı etkiyi yaratabilir ki bu da kişinin bedensel özelliklerinden kaynaklandığından son derece normaldir.

Bir diğer önemli olan konu, her parfüm her yerde kullanılmaz. Kadın ya da erkek kim olursa olsun gündüz kullanacağı parfüm ile gece kullanacağı parfüm aynı olmamalıdır. Keza kişi yaşına ve mevsimine uygun olarak ürünler seçmelidir.

Genç iken kullanılan parfümler olabildiğine daha fresh kokular olmalıdır. Parfümün kişinin kendi duruşunu yansıttığı unutulmaması gerektiğinden sık sık parfüm değiştirilmemelidir.

Bunun yanında tüm parfümlerin bir raf ömrü olduğu unutulmamalı ve süresi geçtiğinde kullanımı bırakılmalıdır. Kullanılma aşamasında ise buzdolabında, soğuk ve kuru ortamlarda saklanmalıdır.

Mutlaka temiz olan cilde uzaktan uygulanmalıdır. Kullanılmadığı zaman kesinlikle ağzı kapatılmalı ve birkaç parfüm aynı anda kullanılmamalıdır.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir