Modanın Çizgisi Ne?

Geçen sezona damgasını vuran yatay ve dikey çizgi desenler, bu bahar ve yaz aylarında da kendini göstermeye devam ediyor.

Neredeyse tüm moda parçalarına hakim olan çizgiler, ayakkabı ve çanta modellerine dahi sıçramış durumda. Ayrıca tüm aksesuarlarda ayrıntılarının izlerini bulmak mümkün.

çizgi deseni

çizgi deseni

Her Ayrıntıda Kendini Gösteren Çizgi Desen

Hal böyle olunca tasarımcılar bu desenleri her renge uygulamaya çalışmış, bunda başarılı olmuşlar.

Beyaz rengin ağırlığında belirlenen desenlerde, her rengi bulmak, her renkle bir kombinasyon yapmak mümkün. Ana parçalardan, tamamlayıcılara, modada bir çizgi desen rüzgarı hakim.

Bir çok önemli markanın kreasyonunda bu desenin şekillendirdiği ürünler bulunuyor. Modanın takipçisi kadınlar şimdiden bu deseni gardıroplarına koymaya başladılar bile.

çizgili kıyafetler

çizgili kıyafetler

Yalnız kritik bir desen olarak ortaya çıkan bu trendi kullanırken çok dikkatli olunmalı. Bu desenin belli hilelerini bilerek kullanmak şıklığı yakalarken, vücut yapısına uygun giyinmeyi de sağlıyor.

Balık eti ya da daha kilolu kadınların enine çizgili desenlerden kaçınarak, daha çok boyuna çizgili modelleri tercih etmeleri, rahatsız oldukları kilolarını saklamaya yarayacaktır.

Aynı şekilde çok ince hatlı kadınların daha zayıf görünmemek adına enine çizgili modelleri seçmeleri de yerinde olur.

Etiketler:

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir