Minimalist Dekorasyon Anlayışı Size Uyar mı?

Mimaride sık sık geçen minimalist anlayış her şeyin sadeleşmesi olarak açıklanabilir. Bunu dekorasyona uyguladığınızda ortaya eşyaların tümüyle fonksiyonel olması çıkıyor. Yani süslemeler, aksesuarlar, kullanılmayacak olan eşyalar ortadan kalkıyor. Hatta renk olarak da beyaza ve metalik renge kaçıyorsunuz. Örneğin lambalarınız sarkıt metal aksam şeklinde oluyor.

minimalist ev

minimalist ev

Koltuklarınızı çok sade, vücut yapınıza uygun, rahatlığın ön planda olduğu biçimde seçiyorsunuz. Rengarenk halılar, minderler falan yok, düz renkler, hatta biraz resmiyet havası var. Şehrin modernliği ve ofis hayatı birazcık evlere yansımış olacak. Ayakları metal cam masanın üstünde ise mutlaka bir laptop duracak.

Bizim Yaşantımız Farklı

Bu modern çizgiler bizim gibi kalabalık aile olarak yaşamaya alışmış, gösterişli koltukları seven, hatta hiç kullanmasa bile kocaman büfesine her çeşit cam eşyayı dolduran hanımlarımızca sevilir mi, bilinmez. Daha çok günü işyerinde geçiren ve evde dağınıklık istemeyen, çocuksuz aileler için uygun olabilir.

minimalist tarz

minimalist tarz

Zaten bu yüzden bu dekorasyon modelinin bir adı da metropolitan yani şehirli. Ama içinde bir canlılık var mı, sizin tercihiniz. Belki şehirde yaşayan, işi gücü olmuş  genç kuşağımız seçebilir.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir