Mini Etek Giymenin Altın Kuralları

Etrafınızdaki kadınlara sorsanız yarısından fazlasının mini etek giymeyi sevdiğini öğrenebilirsiniz. Hemen her kadın mini etek giymeyi sevdiği gibi onu en şık ayakkabıları ile kombinlemeye de özen gösterir.

kot

kot

Hangi Etek Hangi Vücut Yapısına Uygundur?

Her kadının giymekten zevk aldığı bu ürün aslında bir o kadar da zor bir üründür. Yani elbette isteyen herkes mini etek giyebilir ama herkeste aynı şıklığı görmek mümkün olmaz. Önemli olan proporsiyonunuza uygun seçimler yapabilmenizdir. Örneğin üst bacaklarınız kalın ve bacak boyunuz da kısa ise fazla mini olan etek modellerinden uzak durmalısınız. Diz kapağınızda yakın olan boylarda etekleri seçmenizde fayda var. Maxi mini boylarda olan etekler sadece uzun ve ince bacaklı kadınların giyebileceği etek modelleridir.

mini etek

mini etek

Mini eteklerin kloş, dar olmak üzere birçok farklı modeli olabileceği gibi kadınların en çok tercih ettiklerinden biri olan A form mini etekler de biraz riskli bir modeldir. Örneğin basenli bir kadının bu formdaki etekleri giymesi bel aşağısını olduğundan daha kalın gösterir ve bu da hiçbir kadının arzu ettiği bir görüntü değildir. Ciddi anlamda beli ince olan kadınların vücut yapısına daha uygun olan bu etekler, üzerine giyilebilecek basic bir t-shirt ile gündüz şıklığını yakalamanıza yardımcı olur.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir