Mevsimsel Saç Dökülmesinin Nedenleri    

Doğa mevsimlere bağlı olarak sürekli değişim ve yenilenme halindedir. Bu devinimde insanlarda dolaylı olarak etkilenir ve bu etkiler vücutta psikolojik ve fiziksel olarak görülebilir. Örneğin yaz aylarında sıcaklıkla birlikte insan rehavete kapılır ve çalışmak istemez.

Mevsimsel Saç Dökülmesinin Nedenleri    

Mevsimsel Saç Dökülmesinin Nedenleri

Fiziksel yönde ise örneğin kış aylarında ellerimizin çatlaması gösterilebilir. Tüm bu değişimlerden saçımızda etkilenir. Kışın kirli ve nemsiz hava saçımızdaki nem dengesini bozarak kırılmalara ve kopmalara neden olurken yaz aylarında ise güneşin zararlı ışınları saçta kopmalara neden olur. Bu gibi dönemlerde günlük dökülen saç teli sayısı 200’e kadar çıkabilir.

Saç Dökülmesi için Çözümler

Saç Dökülmesi

Saç Dökülmesi

İlk olarak bulunduğunuz mevsime göre hareket edin. Yaz mevsiminde B12 vitaminli şampuanlara ağırlık verin ve güneşe koruyucu saç kremleri kullanın. Besleyici ürünlerle saçınızda ki vitaminleri dengede tutun. Kış aylarında saç dökülmesine çözüm içinde nemlendirici ürünler kullanın. Saçınızı temiz ortamlarda havalandırın. Şehrin kirli ve dumanlı havası da saçınıza zarar verir. Düzenli olarak saçlarınızı yıkayarak mevsimsel saç dökülmelerini en aza indirerek sağlıklı saçlara sahip olabilirsiniz.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir