Metabolizmayı Hızlandıran Kolay Çay

Metabolizmanın hızlanması diyet için en önemli reçetedir. Birçok kişinin metabolizmasının yavaş olması sebebi ile istediği kiloya her ne yaparsa yapsın ulaşamamaktadır. Bu sebep ile metabolizmanın canlanması ve hızlanması için yapılması gereken ve tüketilmesi gereken bazı şeyler bulunuyor. Spor aktivitesi de metabolizmanın hızlanmasına etki ederken buna vakti olmayanlar için bu hızlanmayı tetikleyecek oldukça kolay bir çay tarifimiz var.

çay

çay

Çayın Yapımı

Malzemeler

1 limon, 2 yeşil elma, 1 kabuk tarçın, 1 tatlı kaşığı kadar karanfil, 1 tatlı kaşığı tane karabiber, 1 kök zencefil ya da toz zencefil, 8 adet kuşburnu ve 2 litre su.

çay içme

çay içme

Hazırlanışı

Tüm malzemeler kabukları ve çekirdekleri ile beraber bir tencereye konulur. Elma ve limonu önceden yıkamayı unutmayın. Üzerine 2 litre kadar su koyarak kısık ateşte kaynamaya bırakın.10 dakika kadar kaynama işlemini sürdürün. Ilık olunca süzerek bir sürahiye koyabilirsiniz. Bu çayı ılık olarak da soğuk olarak da tüketebilirsiniz. Günde iki bardak tüketebileceğiniz bu çay, bittiğinde tekrar yaparak buzdolabında saklayabilirsiniz.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir