Makyajsız Güzel Görünmenin 5 Doğal Yolu

Makyaj kadınlar için olmazsa olmaz durumlardan birisi. İnsanlar makyaj yapıyor zira hem yüzlerinde yer alan kimi kusurları kapatmak istiyor. Hem de güzelliklerini öne çıkarmak istiyor ama bazı kadınlar da var ki, makyaj yapmaktan olabildiğine uzak duruyor. Bunda makyaj sevmemelerinin ya da ciltlerine kimyasal kullanmak istememe gibi nedenler var.

Ama yine de makyaj da yapılmasa kişinin hem kendisine saygısı, hem de bakımsız görünmemek adına güzel ve bakımlı görünmenin yolları yok değil.İşte yapılabilecek olanlar:

makyajsız güzellik

makyajsız güzellik

  • Kaşlar: İnatla makyaj yapmayı reddeden biri iseniz, o zaman kaşlarınıza gereken özeni göstermeli ve yüzünüze uyan bir kaş biçimi uygulamalısınız. Bunun yanında kaşlarınız seyrek ve boyamak istemiyorsanız, kına ile kaşlarınızı boyayabilirsiniz.
  • Gözler: Gözleri makyaj yapılmayan yüzlerde dikkat edilmesi bölümlerin en başında geliyor. Göz altında torba ve morlukların oluşmamasına özen gösterilmeli ve gözlerin daha iri görünmesi için kirpikleri, kirpik kıvırıcısı ile kıvırmak yeterli olabilir.
doğallık

doğallık

  • Dişler: Makyajsız bir yüzde dişler mutlaka beyaz olmalı ve parlamalı, bunun için de mutlaka günde iki kez diş fırçalanmalı, ağız gargaraları kullanılmalı, gerekirse diş beyazlatıcı ürünlerden destek alınmalı.
  • Dudaklar: İster kalın, ister ince olsun, dudakların pürüzsüz görünmesi için zeytinyağlı özlü dudak kremleri kullanılmalı
  • Saçlar: İşin bir diğer noktası da elbette saçlar. Temiz ve parlak olmasına özen gösterilmeli ve eğer boyanıyor ise mutlaka doğal ve ten rengine uyan saç renkleri seçilmeli.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir