Makyajla Yüz Nasıl Gerilir?

Yüzünüzü makyajla genç ve gergin göstermeniz mümkün.Makyajla yüz germe hileleri ve doğru tekniklerle yüzünüzde olan sorunlardan kurtulursunuz.

Yanak ve gıdı bölgeniz için öncelikle kendi renginizden 2 ton koyu fondöten seçin. Pırıltılı olandan uzak durulmalı. Aydınlatma yapacağınız alanlara ise cilt tonunuzdan iki kat açık renklileri seçin

makyaj

makyaj

Sarkan Yanaklara Hileler

Kontör rengi özellikle elmacık kemiği altından buruna doğru yapılmalı. Keskin görünüm engellenmeli. Burnunuz genişlemişse kontör rengini kaş altından burun ucuna kadar yayın.Doğal görünüm için aydınlatıcı da uygulayın.Kalın uygulamalar burnu daha geniş gösterir.

Sarkan gıdı için koyu renkli kapatıcılar gerekir. Dudaklar için özellikle koyu renk dudak kalemi ile ilk olarak kenarlarını çizin.

makyajla yüz germe

makyajla yüz germe

Dudaklarınızı dudak kalemi ile doldurmanız daha iyi olur. Ruju en son uygulayın. Dudaklarınızın orta kısmına ise parlatıcı sürmeniz daha dolgun gösterir.

Gözler için özellikle eyeliner çekecekseniz iristen başlayın. Yüzünüze makyaj hileleri yaparak olduğundan genç göstermeniz mümkün. Doğru renkleri seçmeniz yeterli. Yüzünüzü iyi tanımalı ve renk ayarını dikkatli seçmelisiniz.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir