Makyajda Marsala Trendi

Her yıl moda ve güzellik trendleri belirlenirken, makyaj konusunda da birçok yenilik yapılıyor. Bunlardan biri ise, bu yılın en çok konuşulacak makyaj uygulamalarından biri olan Marsala trendi. İçerisinde kahve ve bordo tonları bulunan Marsala uygulaması, kadınları ilgi çekici ve vamp bir görünüme kavuşturacak ve bu senenin en çok kullanılan makyaj uygulamalarından biri olacak gibi görünüyor.

marsala makyaj

marsala makyaj

Marsala Makyaj Uygulaması Nasıl Yapılmalı?

Marsala makyajı dikkat çekici bir uygulama olduğu için sadece bir bölgede uygulanmalıdır. Hem dudaklarda hem de göz makyajında uygulanması durumunda abartı bir görünüme sebep olur. Fakat renk geçişi sağlandığı sürece dudaklarda ve gözlerde uygulanabilir. Eğer gözlerde açık tonlarda marsala renkleri uygulandıysa, dudaklarda daha koyu ve belirgin tonlar kullanılmalıdır.

marsala

marsala

Adını bir şaraptan alan Marsala rengi, yalnızca makyaj uygulamalarında değil aynı zamanda giyim sektöründe de kullanılıyor ve giyim sektöründe bu yılın en moda renklerinden biri olarak görülüyor. 90’lı yıllarda da makyajda oldukça ön plana çıkan Marsala makyajını, şuanda da birçok Hollywood yıldızının kullandığını görmek mümkün. Özellikle ela ve yeşil gözlere sahip olan kişiler, Marsala tonlarındaki farları kullanarak, gözlerini daha çok ön plana çıkarabilirler.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir