Makyaj Nasıl Temizlenir?

Türlü zahmetler ve çeşitli tekniklerle yapılan makyajlar mutlaka bayanların güzelliğine güzellik kazandırıyor ve onların daha bakımlı, daha stilize görünmesini sağlıyor. Estetik makyajlarla yaşanan şık ve eğlenceli bir günün sonunda ise makyaj izlerini temizlemek gerekiyor. Makyajınızı temizlerken öncelikle cildinize uygun ürünler seçmeye özen göstermelisiniz. Örneğin kuru ve alerjik bir cildiniz varsa parfümlü ve cildi aşırı kurutan ürünlerden kaçınmalısınız. Size uygun ürünleri seçtikten sonra makyaj temizleme tekniklerini doğru bir şekilde  uygulamalısınız.

makyaj nasıl temizlenir

makyaj nasıl temizlenir

Makyaj Temizleme Teknikleri

Makyajınızı temizlerken gözlerden başlayın. Temizleyici döktüğünüz pamukla çok fazla ovalamadan makyajı temizleyin. Gözler çok hassas organlardır. Zarar görmemesi için pamuğu bastırmamaya özen gösterin.

Göz makyajınızı temizledikten sonra dudaklarınızı temizleyin. Artık yüzünüzü temizlemeye başlayabilirsiniz. Yüz makyajı temizliğini kesinlikle sistematik bir şekilde ve doğru teknikler uygulayarak gerçekleştirmelisiniz.

makyaj temizleme

makyaj temizleme

Yüz temizliğine alın bölgesinden başlayın. Temizliğe sırasıyla yanaklar, burun ve çenede devam edin. Makyajı dairesel hareketlerle ve çok fazla ovmadan silin.Makyajı temizlerken cildinize zarar vermemek için uygulamayı bir masaj edası ile yapın.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir