Linkedin Profil Linki Nasıl Bulunur?

LinkedIn, sanal ortam üzerindeki dünyanın en büyük profesyonel ağıdır. Doğru işi veya stajı keşfetmek, profesyonel ilişkiler kurmak ve güçlendirmek ve kariyerinizde başarılı olmak için ihtiyaç duyduğunuz becerileri öğrenmek için LinkedIn’den yararlanabilirsiniz. LinkedIn’e masaüstünüzden, LinkedIn mobil uygulamasından, mobil web deneyiminden veya LinkedIn Lite Android mobil uygulamasından erişebilirsiniz.
LinkedIn iş aramak ve bulmak için kişilere hizmet vermektedir. Hayatımızda her geçen gün daha fazla yer kaplamaya devam ediyor. İş bulma ve bulma konusundaki uzman desteği sayesinde Türkiye’de de önemli bir kullanıcı kitlesi edinmiştir.
LinkedIn’e üye olmak için ihtiyacınız olan ilk şey bir e-posta adresidir. www.linkedin.com’a giriş yaptıktan sonra yeni üyelik seçeneğini kullanarak üyelik sürecinizi başlatabilirsiniz.
Peki LinkedIn profil linkini nasıl bulacağınızı biliyormusunuz? Bu yazıda, arkadaşlarınıza göndermek istemeniz durumunda LinkedIn profil bağlantısını nasıl alacağınızı anlatacağız. O zaman bağlantıyı almanın 3 yolu vardır.

LinkedIn Bağlantıları

Masaüstü Aygıtlar: Kişi kendi bilgisayarından LinkendIn uygulamasına girebilir. Buradan yazdığınızda adres kayıtları sekmesine geçer geçmez bağlantıya ulaşabilirsiniz. Bu bağlantıyı seçtiğiniz birine gönderip o kişinin sizinle iletişime geçmesini sağlayabilirsiniz.
Mobil: Mobil cihazınızın tarayıcısını kullanarak profilinizi içe aktarabilirsiniz. Bunu yapar yapmaz, artık bağlantıyı görünümde alabilirsiniz ve bu bağlantıyı kopyalayarak arkadaşınıza gönderip onunla iletişime geçebilirsiniz.
Diğer: Bunlara ek olarak site adınızı biliyorsanız artık Linkedin ana sayfasından adresin üzerine “/” koyarak girdiğiniz site adıyla birlikte profil adresiniz olacaktır.
Yukarıdaki yollarla elde ettiğiniz bağlantıları dilediğiniz bir bireye göndermekte özgürsünüzdür. Çünkü LinkedIn, kişilerin iletişim kurmasını ve etkileşim kurmasını isteyen ve yardımcı olan önemli bir uygulamadır. Bu uygulama ile oldukça profesyonel bir hizmet alabilir ve iş bulabilirsiniz.
Özet olarak, yazmış olduğumuz bu yazıda profil bağlantınızı nasıl bulabileceğinizin değişik yollarından bahsettik. LinkedIn link değiştirme fonksiyonlarının da olduğunu ve bunun profildeki ayarlar sekmesinden yapıldığını hatırlaratıp bu yazımızın son kısmına gelmiş bulunmaktayız. Ülkemizde ve dünyada popülerlik kazanmaya başlayan bu LinkedIn adlı uygulamayı hala kullanmıyorsanız çok özlediğiniz söylenebilir. Bu LınkedIn adlı uygulamayı kısa bir süreliğine üye olup hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir