Limon ve Güzellik Önerileri

Limonun sağlık açısından bilinen faydaları yanında, güzellik reçetesi olarak da birçok faydası bulunuyor. Sağlık açısından bilinen faydalarından bir tanesi, kanı sulandırması ve pıhtılaşmanın önüne geçmesidir.

limon

limon

Sık olarak oje kullanan bayanların en büyük sıkıntılarından bir tanesi, ojenin çıkartılmasıdır. Genellikle kimyasal kullanılarak çıkarma yöntemi benimsenir. Ancak bu kimyasalların tırnaklara zararları vardır. Yanıcı olduğu için ayrıca riskli maddelerdir. Bir yemek kaşığı zeytinyağı ile birkaç damla limon yardımı ile tırnaklarınızdaki ojeleri temizleyebilirsiniz. Ayrıca bu karışım, tırnakların güçlenmesine de yardımcı olacaktır.

Kuru Ciltler İçin Limon Takviyesi

Yaz ve kış aylarının olumsuz etkilerinden bir tanesi de kuru ciltlerdir. Yüz cildinin yanı sıra, vücudun diğer bölgelerinde de limon gerçekten faydalı bir meyvedir. Limon ile gelen güzellik, cildin yumuşak olması ve temizliği ile görünür hale gelir.

limon maskesi

limon maskesi

Aknelere Son Nokta

Özellikle ergenlik döneminde bayanların kâbusu olan aknelerden kurtulmanın en doğal yollarından bir tanesi de limon meyvesidir. İçerisinde bulunan sitrik asit sayesinde ciltte bulunan aknelerin tedavisinde oldukça etkilidir.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir