Leyla İle Mecnun Dizisi Hakkında

2011 yılında, TRT-1 ekranlarında yayınlanan ve daha sonra yayından kaldırılan komedi türü yerli dizilerinden bir tanesidir. Onur ünlü tarafından yaratıldı. Başrol oyuncuları arasında; Ali Atay, Ahmet Mümtaz Taylan, Köksal Engür gibi tanınmış oyuncular yer aldı. Leyla ile Mecnun dizisinin türü komedi türüdür. 70 dakikalık bölümler halinde her hafta yayınlanan dizi bir süre sonra yayından kaldırıldı.

Leyla İle Mecnun Dizi Özeti

Leyla İle Mecnun Dizisi Hakkında

Leyla İle Mecnun Dizisi Hakkında

Dizide; aynı gün ve aynı hastanede dünyaya gelen biri kız, diğeri erkek iki bebek, hastanede boş yer kalmayınca aynı yatağa konulurlar ve ailelerinin bu durumu görmesi üzerine, beşik kertmesi olurlar. Kızın ismini Leyla, erkeğin ismini ise Mecnun koyarlar. Aradan uzun bir zaman geçer. Leyla, İstanbul Üniversitesini kazanır ve eğitimine devam ederken, Mecnun onun kadar başarılı değildir. Açık öğretim bölümünde okuyan Mecnunun, Leyla’dan haberi yoktur.

Bir gün ailesi Mecnuna durumu anlatır ve Mecnun ailesi ile birlikte Leyla’yı istemeye giderler. Fakat ziyaretleri umdukları gibi gitmez. Bu arada Mecnun, görür görmez Leyla’ya âşık olur. Bununla birlikte gelişen olaylar dizinin diğer bölümlerinde devam eder.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir