Kudret Narı Nedir?

Herkes tarafından bilinmeyen bir meyve olan kudret narı yetişme sırasında yeşil olan ve olgunlaşmaya başladıktan sonra altın sarısına dönüşen içinde kıpkırmızı taneciklerin olduğu bir meyvedir. Tüketimi bilinmediği için çok fazla kişi tarafından bilinmez. Bu meyvenin yararlarını sıralamak bile yetmez. Bazı hastalıklara iyi gelen ve vücudun bazı işletim sistemlerini etkileyen kudret narının faydalarının bilinmesi gerekir.

Kudret Narının Sağladığı Faydalar Nelerdir?

Kudret narının sağladığı faydalardan biri lapa olarak yara ve yanıklara sürüldüğünde iyileştirme etkisi uygular. Kudret narı içerisinden yüklü miktarda E vitamini içerdiği için cildi gençleştirir ve güzelleştirir. Hücreleri yenileyebilir ve rahimde oluşan yaraları iyileştirir.

Kudret Narı

Kudret Narı

Bağırsakların işlemesini hızlandırır. Karaciğer sorunlarına iyi gelir ve karaciğer hastalıklarından kişiyi korur.
Vücutta oluşan iltihapları iyileştirir. Kudret narının en önemli yararı mide ve bağırsaklarda oluşan hastalıkların iyileşmesinde kesin sonuçlar vermesidir.

Sarı Kudret Narı

Sarı Kudret Narı

 

Kudret narının insana bu kadar çok fayda sağladığını gördükten sonra herkesin tüketmesi kişinin sağlığı için birçok yarar sağlar.
Kudret narının doğru şekilde tüketilmesi de önemlidir. Kudret narı ezilerek bal veya zeytinyağı ile karıştırılıp sabahları aç karnına bir kaşık tüketilir.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir