Küçük Bahçeler İçin Öneriler

Modern kent yaşantısı içerisinde insanların kendilerini rahatlatabilecekleri ve doğayla bütünleşebilmelerini sağlayacak bahçe alanları yaratma şansı pek bulunmuyor. Bulunan bahçe seçenekleri de pek büyük ölçülerde olmuyor. Ancak bu durumu da en etkin biçimde değerlendirerek, küçük bahçelerde dahi muhteşem atmosferler yaratarak, son derece etkileyici bir bahçe kullanım deneyimi yakalayabilme şansı bulunuyor.

bahçe dekorasyonu

bahçe dekorasyonu

 Küçük Bahçe Dekorasyonlarında Önemli Noktalar

Küçük bahçe dekorasyonları için en önemli nokta çizgilerin belirlenmesi olduğundan her ne koşulda olursa olsun bahçelerin sınır çizgilerinin belirlenmesine dikkat edilmesi gerekiyor. Küçük bahçelerde ortamı daraltmamak ve sıkıcı bir atmosfere büründürmemek için aralıklı veya kısa çitlerin kullanımını tercih edilmesi de önemli bir avantaj sağlar.

bahçe

bahçe

Küçük bahçelerde oluşturulacak çiçek alanlarının çit kenarlarında oluşturulması daha geniş kullanım alanlarının yaratılabilmesine yardımcı oluyor. Özellikle bahçe çitleri kenarlarında oluşturulan çiçek alanlarından sonra bahçenin orta bölümünde bahçe masası kullanım alanı oluşturularak, çevresi yine çiçekler ile en son süslenebiliyor. Ayrıca bahçe masasının kullanıldığı alanların sadece betonarme şekilde olmamasına bunun yerine daha doğal bir kullanım şekli olan çimlerin tercih edilmesi öneriliyor.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir