Kredi Kartına Hangi Dönemlerde Faiz Gelir?

Kredi kartı düzenli ve yerinde kullanıldığı zaman avantajları saymakla bitmez. Kredi kartı belirli gecikmeler yaşadığınız zaman ortaya problemleri çıkarır.

kredi kartı

kredi kartı

Kredi kartı faiz hesaplama işleminde bankalar, düzenli ödemeyen müşterilerini takip ederek belirli faizleri kartlarına eklemesidir. Nakit ya da alışveriş yaptığınız dönemlerde sizlere verilen süreyi aştığınız zaman faizlerle karşılaşmanız mümkün.

kredi kartı faiz oranları

kredi kartı faiz oranları

Kredi Kartı Faiz İşlem Süreçleri

Kart ile alışveriş yaptığınız zaman belirli sürede ödediğinizde herhangi bir faiz olmaz. Kredi kartı hesap kesimi ve son ödeme süresi içerisinde sizlere 10 gün bir süre tanınır. Bu süre aşımı faiz demektir. Süre aşımı yaşamamak için verilen tarihlerde ödeme etmeniz önemli.

kredi kartı borcu

kredi kartı borcu

Nakit çekimlerinde faiz oranları ise bankaların verdiği oranlardadır. Gecikme durumları yaşadığınız zaman sizlerin banka puanlarınızda da düşmeler olur. Kredi kartı ile alışveriş yaptığınız zaman sizlere verilen süreleri iyi takip etmeniz ve zamanında ödemede bulunmanız gerekir. Düzenli ödeme yapan kişilerin ayrıca puanları da artıya geçtiği için ilerde kredi çekme oranları da yükselir.

 

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir