Kredi Kartı Başvuru Süreci Nasıl İşler?

Artık herkesin cebinde en az bir tane kredi kartı bulunmaktadır. Nakit para kullanmak istemeyenlerin en iyi kullandığı ödeme aracıdır. Kimilerinin ise yüksek alışverişlerinin ödemesini bir plan dahilinde düzene sokması taksite bölünmesini istemektedir. Buna en iyi yardımcı olarak görülen kredi kartları olmuştur. Bankalar bir limit dahilinde kredi kartı vermektedir. Bu tıpkı borç para vermiş gibidir. Günü zamanı geldiği zaman bu borcu ödeme yükümlülüğü bulunmaktadır. Aksi takdirde hem faiz işlenir hem de kredi notu düşer. Kredi kartını kullanmayı bilmeniz gerekmektedir. Eğer bilmiyor iseniz bu çok sorun doğurabilir.

kredi kartı

Kimler Kredi Kartı Alabilir?

1) 18 yaşını doldurmak ilk şartlardan fakat 18 yaşında değil ise kredi kartı alabilmek için ailesinin onayı ve imzası gerekmektedir. Aksi takdirde kredi kartı verilmesi uygun bulunmaz.

2) Kredi notunun belli bir seviyesi bulunmaktadır buna göre kredi kartı verilmektedir.

3) Belirli geliri olmayanlar banka insiyatifi doğrultusunda kredi kartı alabilirler.

Kredi Kartı Notu Nedir?

Kredi kartı notu demek tam anlamıyla kredi geçmişi anlamına gelmektedir. Daha önceki kullanımlarınız ödemeleriniz takip sistemi dahilinde kontrol edilerek hesaplanmasıdır. Limit ayarını doğru bir şekilde verip belirtilen limiti yerinde ve limite göre kullanımınızı sağlamalısınız. Banka tarafından olumsuz cevap almamanız için kredi kartınızın puanını düşürmemeniz ödemelerinizi düzgün yaparak alt sınıra düşmemeniz gerekmektedir. Aksi takdirde bir sonraki kart talebinizde ödeme düzensizliğinden doğan hatadan dolayı talebiniz geri çevrilebilir. Az riskli çok riskli gruplara girmemeniz gerekir. 1 ile 699 arasında olan gruplar çok riskli gruba denk gelmektedir.

Kredi Başvuru Süreci Nasıldır?

Kredi kartı için belgelenebilir geliriniz olması gerekir. Bu belge ile başvuru yapabilirsiniz. Kredi notuna da sahip olunması gerekmektedir. Gelir durumu 700 ise çalışma durumuna bakılarak verilir. Gelir durumu eğer 1900 üstü ise onaylanma oldukça kesin bir biçim halini almaktadır. Sgk sı olmayan kişilere en fazla 1000 tl verilir. Sigorta yüksek limit için şarttır. Tüm bankalar kredi verir fakat herkese vermez. Sigorta var ise maaş bodrosu ile kolay müracaat yapılır. Daha sonra işlemlerinizi takip edebilirsiniz.

 

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir