Koyu Renk Cilt Lekeleri İçin Altın Tavsiyeler

Cilt lekeleri birçok kişinin başına gelebilir. Özellikle bayanlarda sorun olan ve belli başlı sebeplere bağlı olarak ortaya çıkan koyu renk cilt lekeleri can sıkıcı boyutlarda olabilir.Yüzde oluşan koyu lekelerin en önemli sebeplerinden bazıları hormon dengesizlikleriveya genetik özelliklerdendir.Özellikle kadınlarda hamilelik ve menopoz dönemlerinde yüz bölgesinde koyu renkli lekeler oluşabiliyor.Yine yetersiz beslenme ve güneşe karşı korunmasız çıkmak da ciltteki lekelerin sebepleridir.

koyu renk cilt

koyu renk cilt

Sebebi her ne olursa olsun herkes bu koyu renk cilt lekelerinden kesin olarak kurtulmak ister.İşte bu yazımızda siz değerli okuyucularımızın ciltte oluşan lekelerden doğal olarak nasıl yöntemlerle kurtulabileceğinizi anlattık. Bu nedenle yazımızın devamını kesinlikle okumalısınız.

Koyu Lekelere Doğal ve Kesin Çözüm

Bu lekelerden kurtulmak için siz değerli okuyucularımıza tavsiyemiz limon, süt ve aloevera ile yapacağınız doğal yüz maskesi olacak.Gereken malzemeler 2 kaşık süt, 5 kaşık limon suyu ve iki kaşı aloevera jeli. Önce limon suyunu sıkıp bir kaba dökün.

koyu renk

koyu renk

Daha sonra bunun üzerine iki kaşık süt ekleyin. Elimizde bir dal aloevera yaprağı alın ve içini oyarak jelini çıkarttın. Karışımın üzerine ekleyin ve her birinin iyice karışmasını sağlayın. Bunları lekelere sürün ve temiz bir bezle üzerini kapatın ve birkaç saat böyle bekleyin. Daha sonra ılık su ile yüzünüzü yıkayın.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir