Konserve Kutusundan Tasarımlar

Evlerimizde kullandığımız konserve kutularını tasarımlarla değerlendirmeğe ne dersiniz? Bilhassa dikey kutular birçok farklı alanda kullanılabilecek şekilde değerlendirilebilir.

Örneğin desenli bir duvar kâğıdı parçasını basitçe kutunun üzerine kaplayıp, kutuyu tekli kalemlik ya da tekli kaşıklık olarak kullanabilirsiniz.

Bu kutulardan saksı olarak faydalanmak da mümkün. Kutunun dışını içindeki bitkiye uygun bir desenle kapladığınızdan emin olun.

Konserve kutularından farklı tasarımlar

Konserve kutularından farklı tasarımlar

Basit havluluklara ne dersiniz: Kutuları yatay olarak diplerinden duvara monte edip, rulo şeklinde katlayacağınız havluları kutuların içinde yerleştirebilirsiniz.

Kutulardan lamba apliği olarak da faydalanmak mümkün. Kutuları basitçe ters çevirin, üstünü boyayın ve desen yapıştırın. Kenarlarından aşağı sarkacak bazı avize elemanları oluşturun (Eski küpeler, kolyeler ve imitasyon takılar olabilir) Dekorasyonunuzu tamamladıktan sonra, lambaları kutulara yerleştirmek için bir elektrikçiden yardım almakta da fayda var.

Kutuları güzelce boyadıktan sonra, kenarlarına bükülmüş telden sap takarak: kova, mini kova ve benzeri şekillerde kullanmanız mümkün.

Üçer üçer yan yana koyduğumuz iki sıra kutuyu uygun büyüklükte ve boyda bir tahta parçasıyla ayırıp, kutuları üç öne üç de arkaya vidalayarak, altı gözlü güzel bir kaşıklık yapmanız mümkün.

Konserve Kutusundan tasarım

Konserve Kutusundan tasarım

Balık konservesi kutuları ve yaklaşık 20 tahta mandal ile inanılmaz saksılar yapabilirsiniz. Kutunun üzerindeki etiketi çıkartın, gerekirse boyayın. Mandalları basitçe kenarlara takarak yuvarlağı tamamlayın. Ne kadar harika göründüğüne inanamayacaksınız. İçine de bir parça çiçek koyduğunuzda gördüğünüz, sizi bile heyecanlandıracak.

Etrafına hasır tipi kanaviçe bez yapıştırdığınız kutuları birer renkli fiyonk ile taçlandırmağa ne dersiniz? Basit olduğu kadar da güzel ve otantik görünecek bu kurular sizi başka dünyalara götürecektir.

Kutunuzu boyayıp, eski bir kemeri etrafına uygun kesip ortadan biraz aşağıya bağlayın. Ne kadar şık olduğunu ancak bitince anlayabilirsiniz. Aynı şeyi bir saat, bileklik, kolye ile de deneyin. Seçenekleriniz sınırsız!

 

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir