Kolesterole İyi Gelen Yiyecekler

Kalp damar rahatsızlığı olanların başlıca konusu olan kolesterole karşı ne iyi geleceği konusunda bu yazımızda bir takım önemli bilgiler vermek istedik. Siz değerli okuyucular için vereceğimiz bu bilgiler sağlığınız için önemlidir.

faydalı yiyecekler

faydalı yiyecekler

Kolesterol oranını fazla kilolardan kurtularak azaltabilir ve düzenli spor yaparak ya da yürüyüş yaparak yemek yeme düzenini uygunlaştırarak daha düşük seviyelere indirebilirsiniz. Bu sayede kalp krizi ve felç riskini en aza indirebilirsiniz. Peki kolesterol azaltan yiyecekler nelerdir?

Kolesterol Azaltan Yiyecekler?

Soya fasülyesi kolesterolü azaltan en önemli yiyeceklerdendir.  Yine herhangi bir fasülye tüketirseniz seviyeyi 6 haftada % 10 seviyesine kadar azaltabilirsiniz. Somon balığı kalp için en iyisi ve yüksek kolesterole karşı birebir. Avakado da bu kategoride olanlardan biri. Sağlıklı bir yağa sahip.

kolesterol

kolesterol

Yine bir diğer örnek de balık. Balık kap sağlığı için düzenli olarak tüketilmesi gereken bir besindir. Ayrıca zeytinyağı da bir antioksidan olduğu için sağlıklı bir yağdır. Bu nedenle kolesterolü dengede tutan yiyecekler den tüketmelisiniz.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir