Kısa Gelinlik Giyerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Her genç bayanın rüyası olan gelinlikler düğün anı geldiği zaman gelinlerin kusursuz bir imaja sahip olabilmeleri için giydikleri elbiselerdir.

Doğru bir saç ve makyaj ile birlikte giyildiği zaman şık bir gelin olabilirsiniz. Gelinlik seçiminizi yaparken öncelikle vücut tipinizi iyi tanıyor olmanız gereklidir.

kısa gelinlik modelleri

kısa gelinlik modelleri

Düğününüzün kapalı ya da açık mekanlarda olacağı da kısa gelinlik modellerinizin seçimi konusunda göz önünde bulundurmanız gereken diğer detaylardır.

Vücut Tipine Göre Gelinlik Seçimi

Eğer orantılı ve düzgün bir fiziğiniz olduğunu düşünüyorsanız kısa gelinlik modelleri arasından vücut yapınıza uygun olan herhangi bir modeli seçerek rahat bir şekilde giyebilirsiniz.

Göğüs ve bel kısımlarınız orantılı ancak basen kısımlarınız geniş ise düşük belli ve açılabilen özelliğe sahip olan kısa gelinlik modellerini seçmelisiniz.

kısa gelinlik modelleri

kısa gelinlik modelleri

Elma tip olarak adlandırılan vücuda sahipseniz yani göğüs, bel ve kalçanız aynı ölçülerde ise göğüs dekoltesini ön plana çıkartmanız güzel bir görünüme sahip olmanız için yararlı olacaktır.

Göğüs kısmının biraz altında ve belin hemen üstünde yer alacak olan kurdele ile belinizi de daha ince gösterebilirsiniz.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir