Kış Gelinliklerinde Moda

Uzun geçen bir yaz mevsiminin ardından düğün organizasyonları da yavaş yavaş seyrekleşiyor. Ne var ki elbette sonlanmıyor. Kışın beyaz atmosferi ile son derece uyumlu gelin sezonu bu yıl daha canlı ve heyecanlı.

kış gelini

kış gelini

Bilindiği gibi beyaz gelinlik saflığın, temizliğin ve masumiyetin bir simgesi. Kış mevsimi ile özdeşleşen kar da aynı anlamları üzerinde taşıyan bir obje. Dolayısıyla kar ile gelinlik arasında kurulan bağı dikkate alan moda evleri 2015-2016 sonbahar-kış sezonunda gelinliklerde bambaşka bir hava yaratmaya kararlı gözüküyor. Özellikle kardaki o yumuşak dokuyu hissettirmeyi amaçlayan ünlü markalar, beyaz tüy detayları kullandıkları kol ve etek kenarlarında hareketlilik sağlarken, aynı zamanda sıcak bir esinti yaratıyorlar.

gelinlik

gelinlik

Uyum ve Zerafet

Ancak zarafeti ön planda tutanlar da yine unutulmamış. Özellikle dantel ve güpür detayları ile süslü uzun kollu veya dirsek kol gelinlikler her zamanki gibi beğeni toplayanlardan. Gelinliklere uygun gelin başı modelleri ise yaz düğünlerinde olanların aksine daha sıkı ve daha kabarık topuzlar. Süsleme için ise çiçek yerine daha ağır ve gösterişli olduğu söylenebilecek, iddialı taşlı taçlar tercih ediliyor. Gelin ayakkabılarında platform topuklu ve önü kapalı ayakkabılar klasik ve vazgeçilmeyenler arasında.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir