Kış Aylarında Hamilelik

Hamilelik dönemi mevsim ne olursa olsun kendinize özen göstermeniz gereken bir dönem olup özellikle kış aylarında daha dikkatli olunması gerekiyor. Kış aylarında kirlenen hava ve hastalıkların çoğalması ile de baş etmeniz gerekebiliyor.

kış gebeliği

kış gebeliği

Özellikle bulaşıcı hastalıklara karşı önlem almanız gereken bu dönemde kirli hava şartlarında mecbur kalmadıkça dışarı çıkılmaması gerekiyor. Bu hastalıklara karşı vücut direncini arttırmak için yeşil sebzeleri bol bol tüketerek turunçgillere de beslenmede yer verilmesi önemlidir. Turunçgil ve yeşil sebzelerin yanı sıra proteine de yer verilmesi gerekiyor. Protein de vücut direncini artırarak size enerji verecektir.

kış gebeliği nedir

kış gebeliği nedir

Hamilelikte Grip

Hamilelik döneminde tüm aldığınız önlemlere karşın genelde gribal enfeksiyona yakalandığınız takdirde mutlaka yatak istirahatı yapmanız önerilir. Ayakta hastalığı geçirmek yerine yatak istirahatı yaparak daha hafif atlatmanıza yol açar. Bu istirahat döneminde C vitamini desteği alarak bol su tüketmeniz gerekir. Bazı hamileliklerde gribal enfeksiyonlar ateş ve öksürük de eklenebiliyor. Bu gibi durumlarda mutlaka uzman doktordan destek alarak gerekli tedavinizi olmanız gerekir.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir