Kilo Vermenizi Engelleyen Durumlar

Kilo kimin problemi değildir ki? Herkes zayıf ve fit olmak ister. Ama bazen kilo vermek zorlaşabilir. Çünkü kilo vermek irade işidir. O kadar güzel yiyecekler karşısında hadi bugün vazgeçeyim yarın devam edeyim, günler çuvala girmedi demek insana özgü bir ruh halidir ve çok da normaldir.

Bu ruh hali yani irade zayıflığı ise kilo vermenin önündeki en ciddi problemlerden biridir. Aslında kim çikolatalı pastaya hayır diyebilir ki?

çikolatalı pasta

çikolatalı pasta

İşte Yapılması Gereken Birkaç Ufak Şey

Olayın özünde kilo vermek için yapılması gereken şeyler basittir. En başta kilo vereceğine kişinin inanması gerekir.
Mutlaka sevdiği yiyecekler yenmeli ama olayın ucu kaçırılmamalıdır. Hep aynı saatlerde yemek yenmesi önemlidir. Aynı saatlerde yemek yememek kilo vermenizi engelleyen durumlar arasındadır.

zamanlı yemek

zamanlı yemek

Sağlıklı beslenmek, yapay gıdalardan uzak durmak gerekir. Dondurulmuş gıdalar, fast food türü yiyecekler kilo vermeyi zorlaştırdığından, hamburger, pizza gibi yiyeceklerden uzak durulmalı, dondurulmuş balık tercih etmek yerine, her şeyin tazesi yenilmelidir.

Asla kilo veremiyorum diye üzülmemeli, vazgeçmemeli ve inatla mücadele edilmelidir. Su ise asla atlanmamalı, bolca su içilmelidir.

su içmek

su içmek

.
.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir