Kilo Hakkında Yanlış Bilinenler

Diyet, sadece son yılların değil hemen hemen tüm zamanların ilgi duyulan uygulamalarından biridir. Bunun nedeni insanların dışardan yemek yemeyi artık bir alışkanlık haline getirmiş olmasından dolayı gitgide artan kilo sorunudur.

Yaşlılık belirtilerini daha geç hissetmek ve daha sağlıklı, fit bir vücuda sahip olmak, daha iyi bir hayat sürmek için kilo kontrolü gereklidir. Bu birçok insan tarafından yalnızca fazla kilo sahibi olmamak gerekir, şeklinde anlaşılıyor olsa da aksine kilo kontrolü iki yönlü olmalıdır. Aşırı kilonun sağlığı kötü yönde etkilediği doğrudur ama aşırı zayıf olma durumu da vücudu bitkin düşürür, direncini kırar ve hastalanma oranını arttırır.

kilo

kilo

Sürekli yorgunluk hali ve baş ağrısı, vücudu farklı yerlerinde nedensiz çeşitli ağrılar duyulmasına neden olabilir. Bu nedenle diyet denilen uygulamanın yalnızca kilo verme amacıyla uygulandığını düşünmek ve o doğrultuda hareket etmek oldukça yanlıştır.

Popüler Diyet Programlarını Takip Etmek Doğru Mudur?

Kilo verme amacıyla popülerliğini koruyan bir takım diyet programları çok fazla insan tarafından takip ediliyor ve uygulanıyor. Aslında bu herkes için sessiz fakat büyük bir tehlike oluşturuyor. İnsanlar bu tarz diyet uygulamalarını takip ederek çoğunlukla ihtiyaçtan daha az besin alıyor.

kilo vermek

kilo vermek

Bu kilo verilmesine yardımcı olsa bile vücut gereken besin ihtiyacını alınan besinlerden karşılayamadığında kendi kendini besin olarak kullanmaya başladığı için kısa bir süre sonra ciddi sağlık sorunları ile karşılaşılabiliyor. Dolayısıyla eğer fazla kilodan ya da aşırı zayıflıktan dolayı veya sadece beslenme tarzı oluşturmak için bir diyet programına başlanılacaksa mutlaka bir diyetisyen ile görüşmek gerekiyor.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir