Kendin Yap Bahçe Uygulama Fikirleri

Ev dekorasyonu kadar önemli olan bahçe dekorasyonunda profesyonel yardım almanın yanı sıra özellikle eski ya da kullanılmayan parçaları değerlendirerek oldukça ilginç ve güzel fikirleri hayatta geçirebilirsiniz. Bu sayede rengârenk ve oldukça ilgi çekici olan bahçe tasarımınızı yaratmış olursunuz.

1.Eski Varilleri Değerlendirin!

Eski ve kötü durumda olan varilleri renklendirerek büyük saksı görevinde kullanabilirsiniz.

bahçe dekoru

bahçe dekoru

2.Lastik Deyip Geçmeyin!

Kullanılmayıp kenara atılan lastikleri üst üste ya da tek tek bahçe içine dizerek, çeşitli renklerde boyayabilirsiniz. İçlerine arzu ettiğiniz mevsime uygun çiçekleri ekmek için kullanmanız mümkün.

3.Bahçenize Süs Havuzu Yapın!

Süs havuzu için su geçirmez bir leğen ya da büyük bir araba lastiği kullanmanız mümkün.  Belli bir alanı kazarak bu kabı içine naylon serip yan kısmını toprakla kapatın. İçini çakıl taşı ile süsleyerek, su koyabilirsiniz. Ayrıca suyun devir etmesi için su motorlarından yararlanmanız mümkün.

kendin yap bahçe

kendin yap bahçe

4.Kış için Özel Alan Yaratmak Elinizde

Kış aylarında bahçeler daha az kullanıma geçer. Bunun önüne geçerek soğuk aylarda da kullanıma açık bir alan yaratmak için öncelikle sıcaklığın bahçe alanı içinde oluşturmak gerekir. Her hangi bir oturma alanınıza yakın bir yere yuvarlak bir daire çizip, çakıl taşını bu alana dökün. Yan kısımlarını tuğla ve benzeri taşlar ile belli bir yüksekliğe getirerek kış aylarında ateş yakabileceğiniz bir form yaratabilirsiniz.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir