Kendi Kilimini Kendin Ör

Ev dekorasyonunda farklı onlarca seçime yer vererek evinizi istediğiniz ortama dönüştürmeniz mümkün. Bazı alanların tasarlanmasında ise kendi el emeğinize de yer açabilirsiniz. Küçük ama hoş etkiye sahip olan aksesuar tasarımlarının yanı sıra kapı giriş alanı, banyo, mutfak ya da balkon gibi alanlarda kullanabileceğiniz kilimleri ise piyasadan satın alabileceğiniz gibi kendi el emeğiniz ile de bu ürünleri hazırlayabilirsiniz.

Kendi kiliminizi kendiniz örmeniz için gereken malzemeyi eğer daha önceden artan ipleriniz var ise onları değerlendirerek de yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra yeni bri ip alımına yer vermek istiyorsanız ya da evde ipiniz yok ise kilim örgüsü için satılan kalın ürünleri seçebilirsiniz. Bu sayeden hem kısa sürede yeni bir kilime sahip olmanın avantajını elde ederken hem de kendi el emeğinizi sergilemenin de güzelliğini tadabilirsiniz.

Eskiden ananelerimizin ördüğü farklı model seçimlerine sahip olan ve kenarları oyalı olan kilim ya da paspas seçimlerine de yer vermek için daha ince olan ip tercihlerini satın alabilirsiniz. Genellikle bu paspas yapımlarında patik yapımın da kullanılan ipler seçiliyordu.

Jüt İp İle Kilim

Hangi ip ile örerseniz örün son derece kalıcı olan kilim ya da paspaslarınızda örgüye yer vermek istemezseniz jüt ip ile de paspasınızı hazırlayabilirsiniz. Kendir ile yapılan jüt ipler farklı kalınlıklarda satılıyor. İhtiyacınıza uygun olan ile paspasınızı yapabilirsiniz.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir